Neviditeľní nepriatelia: Boj s parazitmi u psov

Fakty a Rady

Boj s parazitmi u psov

Predstavte si idylickú letnú scenériu: váš pes, váš najlepší priateľ, sa s radosťou preháňa po rozkvitnutej lúke. Jeho chvost vrtí ako vrtuľník a jeho labky sa dotýkajú trávy s ľahkosťou tanečníka. Zrazu sa však zastaví, znepokojene zavrčí a začne sa škrabať za uchom. V tom momente sa vám v mysli vynorí mrazivá myšlienka: parazity.

Tieto neviditeľné hrozby číhajú všade – v tráve, v lese, v parku, ba dokonca aj v pohodlí Vášho domova. Kliešte, blchy, vši a vnútorné parazity – to všetko sú nepriatelia, ktorí ohrozujú zdravie a pohodu vášho milovaného psa. Tieto malé potvory nielenže obťažujú psa svrbením a podráždením, ale okrem toho mu prenášajú aj vážne choroby.

Ako sa teda môžete s touto hrozbou vysporiadať?

Existuje mnoho účinných pomôcok, ktoré môžete použiť v boji proti parazitom. Obojky, pinzety na kliešte, spreje a spot-on pipety – to sú nástroje, ktoré vám pomôžu udržať vášho psa v bezpečí.

Obojky proti parazitom:

Predstavte si obojok ako magický štít, ktorý chráni vášho psa pred nepriateľmi. Tieto obojky uvoľňujú repelentné látky, ktoré odpudzujú parazity, alebo ich priamo usmrcujú. Obojky sú pohodlným a dlhodobým riešením, ktoré vám ušetrí čas a námahu. V širokom výbere na  Pethouse.sk nájdete obojky rôznych značiek a dĺžok účinnosti, takže si určite vyberiete ten najvhodnejší pre vášho psa.

Pinzety na kliešte:

Niekedy je však potrebný silný, nekompromisný a priamy boj. Vtedy prichádzajú na rad pinzety na kliešte. Tieto malé nástroje vám pomôžu zbaviť sa kliešťov rýchlo a efektívne. Pamätajte však, že pri odstraňovaní kliešťov je mimoriadne dôležitá opatrnosť, aby ste ho neodtrhli.

Spreje proti parazitom:

Spreje sú ako rýchle úderné komando v boji proti parazitom. Aplikujú sa priamo na srsť každého psa a dokážu ho zbaviť parazitov v priebehu niekoľkých sekúnd až minút. Sú ideálne na použitie pred výletmi do prírody alebo po návrate z nich.

Spot-on pipety:

Tieto malé ampulky obsahujú tekutinu, ktorá sa priamo aplikuje na kožu psa v oblasti krku. Účinná látka sa vstrebe do tela a chráni psa pred rôznymi druhmi parazitov. Spot-on pipety sú pohodlným a efektívnym riešením, ktoré je dostupné v rôznych variantoch pre rôzne druhy psov a v rôznych dĺžkach účinnosti. V Pethouse.sk nájdete široký výber spot-on pipiet od renomovaných značiek.

Výber najvhodnejšej ochrany pre vášho psa závisí od rôznych faktorov. Zvážte druh parazita, proti ktorému chcete chrániť, vek a váhu vášho psa, jeho životný štýl a vaše preferencie.

Okrem týchto nástrojov existujú aj iné preventívne opatrenia, ktoré môžete podniknúť:

  • Pravidelne kontrolujte srsť vášho psa. Venujte zvláštnu pozornosť oblastiam ako uši, labky, hrudník a brucho, najmä po prechádzkach v prírode.
  • Udržujte čistotu v prostredí, v ktorom váš pes žije. Pravidelne perte pelech a psie deky, vysávajte a umývajte podlahy.
  • Dezinfikujte pelech a hračky vášho psa. Používajte dezinfekčné prostriedky určené pre domácich miláčikov.
  • Po návrate z prechádzky psa okúpte. Špeciálny psí šampón pomôže odstrániť prípadné blchy a ich vajíčka.

Nepodceňujte hrozbu parazitov a chráňte svojho psa preventívne. Vďaka širokej ponuke antiparazitík a preventívnych opatrení môžete udržať vášho psa zdravého a chrániť ho pred nebezpečnými chorobami.

V internetovom obchode Pethouse.sk nájdete všetko, čo potrebujete pre úspešný boj s parazitmi:

  • Široký výber obojkov proti parazitom od rôznych značiek a s rôznou dĺžkou účinnosti. Nájdete tu riešenia pre všetky typy psov, či už pre šteniatka alebo pre dospelého psa veľkého plemena.
  • Rôzne typy pinziet na kliešte, vďaka ktorým sa zbavíte kliešťov rýchlo a efektívne. Na trhu nájdete klasické kovové pinzety, ale aj moderné plastové pinzety s háčikom, ktoré uľahčujú odstránenie kliešťa z ťažko dostupných miest.
  • Účinné spreje proti parazitom pre okamžitú ochranu vášho psa. Pethouse.sk ponúka spreje s rôznymi účinkami, či už hľadáte riešenie proti blchám a kliešťom, alebo potrebujete ochrániť psa pred všami.
  • Pohodlné a účinné spot-on pipety s rôznou dĺžkou účinnosti a ochranou pred rôznymi druhmi parazitov. Existuje mnoho spot-on pipiet pre všetky veľkosti psov a s rôznou periodicitou aplikácie, takže si určite vyberiete ten najvhodnejší variant pre vášho psieho spoločníka.

Navštívte stránku Pethouse.sk ešte dnes a vyberte si tie správne produkty pre vášho psa! Spoločne môžete stráviť leto plné dobrodružstiev bez obáv z nepríjemných a nebezpečných parazitov. Váš pes vám za dôslednú starostlivosť určite poďakuje vrtením chvosta a šťastným pohľadom.

Sponzor článku
FLASH GROUP s.r.o.
Jeruzalemská 44, 917 01 Trnava
www.pethouse.skobchod@pethouse.sk
+421 903 733 977

Vložiť komentár