Rôzne svadobné zvyky vo svete.

Fakty a Rady

Rôzne svadobné zvyky vo svete.
Rôzne svadobné zvyky vo svete.
Rôzne svadobné zvyky vo svete.

Svadobné zvyky sa líšia od kultúry kultúre a od regiónu k regiónu. Každá kultúra má svoje vlastné tradície a rituály spojené so svadbami. Tu je niekoľko príkladov svadobných zvykov vo svete:

  1. Indická Svadba: Indické svadby sú často veľkolepé a trvajú niekoľko dní. Medzi tradičné rituály patrí mehendi (námestie, na ktorom sa maľujú vzory na ruky a nohy nevesty), baraat (príchod ženícha na koni alebo na koňoch), a agni puja (obeta ohňa).
  2. Čínska Svadba: V Číne je populárna tradícia, že nevesta a ženích sa pripravujú oddelene a potom sa stretávajú na svadobnej ceremónii. Na svadbe sa často nosia tradičné čínske šaty a konajú sa rôzne rituály.
  3. Grécka Svadba: V Grécku sa tradične koná tzv. „krevná svadba“, kde nevesta a ženích vypijú víno zo spoločného pohára. Potom sa rozdelí tanec s krúžkom, ktorý symbolizuje jednotu.
  4. Japonská Svadba: V Japonsku sa koná komplikovaná svadobná ceremónia s množstvom rituálov, vrátane darovania šampana, kúpania a obliekania tradičných šiat.
  5. Nigerijská Svadba: V Nigérii sú svadby veľkolepé a trvajú niekoľko dní. Medzi tradície patrí ceremoniálny obchod darčekov medzi rodinami nevesty a ženícha, tance a hudba.
  6. Mexická Svadba: V Mexiku sa tradične koná tzv. „lazo“ – symbolické viazanie lana okolo krku nevesty a ženícha, aby symbolizovalo ich spojenie.
  7. Ruská Svadba: V Rusku sa koná tradícia lomenia chleba (karavaja) a darovania medu. Taktiež je populárna hra, kde nevesta a ženích sa snažia získať prsteň z misky s vodou.
  8. Africké Svadby: V Afrike existuje mnoho rôznych tradícií v závislosti od krajiny a kultúry. Niektoré zvyky zahŕňajú obliekanie tradičných šiat, tance a rituály, ktoré symbolizujú jednotu.

Tieto sú len niektoré príklady svadobných zvykov vo svete, a existuje mnoho ďalších unikátnych tradícií a rituálov vo svadobných ceremóniách rôznych kultúr. Svadby sú často spoločenskými udalosťami, ktoré zdôrazňujú kultúrne hodnoty a tradície daného miesta.

Vložiť komentár