Palma de Mallorca: Pohľad na krásu ostrova v srdci stredozemného mora

Fakty a Rady

Palma de Mallorca: Pohľad na krásu ostrova v srdci stredozemného mora

Palma de Mallorca, hlavné mesto Baleárskych ostrovov, je klenotom Stredozemného mora. Toto malebné mesto, ktoré sa nachádza na ostrove Mallorca, je plné historických pamiatok, nádherných pláží, tradičných trhov a moderných atrakcií. Ak plánujete návštevu tohto nádherného miesta, tu je niekoľko tipov na to, čo by ste mali určite vidieť.

1. Katedrála La Seu

Symbol mesta a jedna z najkrajších gotických katedrál na svete, La Seu je architektonický skvost. Je obklopená Stredozemným morom a ponúka úchvatný výhľad na prístav. Katedrála je zvlášť pôsobivá svojimi vysokými oblúkmi, vitrážami a nádhernou gotickou architektúrou.

2. Kráľovský palác Almudaina

Almudaina, ležiaca vedľa katedrály, je kráľovský palác s bohatou históriou. V minulosti slúžil ako kráľovská rezidencia a dnes je otvorený pre verejnosť. Návštevníci tu môžu obdivovať luxusné komnaty, kráľovskú kaplnku a nádherné záhrady s panoramatickým výhľadom na mesto.

3. Bellverský hrad

Bellverský hrad je unikátny v tom, že je jedným z mála okrúhlych hradov na svete. Nachádza sa na kopci nad mestom a ponúka panoramatický pohľad na Palma de Mallorca a okolité kraje. Okrem fascinujúcej architektúry tu nájdete aj mestské múzeum so zbierkami z histórie ostrova.

4. Passeig des Born

Prechádzka pozdĺž elegantnej promenády Passeig des Born je skvelým spôsobom, ako preskúmať mesto. Táto bulvárna alej s obchodmi, kaviarňami a reštauráciami je obľúbeným miestom medzi miestnymi obyvateľmi aj turistami. Ideálna na oddych, nákupy a skvelú gastronómiu.

5. Pláže Palmy

Palma de Mallorca ponúka niekoľko nádherných pláží s jemným pieskom a azúrovým morom. Pláž Cala Mayor je ideálna pre rodiny, zatiaľ čo pláž Playa de Palma je známa svojimi reštauráciami a nočným životom. Pre romantickú atmosféru odporúčame pláž Illetas s krásnym výhľadom na západ slnka.

6. Trh Mercat de l’Olivar

Ak chcete spoznať miestnu kultúru a gastronómiu, nevynechajte návštevu trhu Mercat de l’Olivar. Tento trh je plný čerstvých miestnych produktov, čerstvých rýb, syrov, mäsa a ďalších pochúťok. Je to ideálne miesto na ochutnávanie tradičnej mallorskéj kuchyne.

Palma de Mallorca je miesto, ktoré spája historický pôvab s moderným životným štýlom. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete preskúmať historické pamiatky, oddychovať na pláži alebo zažiť miestnu kuchyňu, toto španielske mesto vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky.

 

Vložiť komentár