Malta: Klenot stredozemného mora – Čo zažiť na týchto úchvatných ostrovoch

Fakty a Rady

Malta: Klenot stredozemného mora – Čo zažiť na týchto úchvatných ostrovoch
 1. Prehliadka Starého Mesta Valletta: Prejdite sa úzkymi uličkami a námestiami Valletty, kde môžete obdivovať impozantné barokové stavby, vrátane St. John’s Co-Cathedral a Upper Barrakka Gardens.

 2. Navštívte megalitické chrámy Ħaġar Qim a Mnajdra: Ponorte sa do histórie na týchto starobylých miestach, kde nájdete nádherné kamenné konštrukcie z doby pred tisícmi rokmi.

 3. Vychutnajte si plážový deň na Modrej Lagúne na Comino: Navštívte jedno z najkrajších miest na svete, kde azúrová voda a biely piesok tvoria scenériu ako z pohľadnice.

 4. Preskúmajte mesto Mdina: Toto starobylé mesto, často nazývané „mesto na kopci“, je plné úzkych uličiek, historických budov a úžasných výhľadov na okolité vidiecke oblasti.

 5. Kúpte sa v Modrom oku na Comino: Zážitok pre milovníkov potápania. V Modrom oku môžete preskúmať podmorskú krásu a jedinečnú prírodnú priehlbinu spájajúcu povrchové a podzemné more.

 6. Návšteva Ggantija Megalithic Temples na Goze: Preskúmajte najstaršie súvisle obývané miesto na svete, kde nájdete obrovské kamenné bloky vytvorené v dobe bronzovej.

 7. Prechádzka po Victoria na Goze: Obvoďte sa mestom Victoria, navštívte pevnosť Cittadella a pohrávajte sa s miestnymi trhmi.

 8. Vyskúšajte tradície na Malténskych oslavách: Zúčastnite sa miestnych festivalov a sviatkov, kde môžete ochutnať tradičné jedlá, tancovať na hudbu a zažiť miestnu atmosféru.

 9. Navštívte Popeyov dedina: V Melliehe sa nachádza filmová dedina, postavená pre filmovú adaptáciu komiksového hrdinu Popeyea. Skvelé miesto pre rodinnú zábavu a fotografovanie.

 10. Vyskúšajte si vodné športy: Maltské pobrežie ponúka ideálne podmienky pre vodné športy. Vyskúšajte si potápanie, plachtenie alebo jazdu na vodných skútroch a zažite adrenalínové dobrodružstvo.

 11. Malta je destináciou, ktorá ponúka rozmanitosť zážitkov, od historických pamiatok až po prírodné krásy. Bez ohľadu na to, či ste milovník histórie, prírody alebo len odpočinku na pláži, Malta vám poskytne nezabudnuteľné chvíle. Svojím jedinečným charakterom a pohostinnosťou obyvateľov vás Malta zaručene očarí a zanechá v srdci nezameniteľný dojem.

    

Vložiť komentár